Bartek, Kasia, czy Grażynka... Zastanawia się rodzinka :)

Jakie imię dla dziecka?

Wojciech, Mateusz i Bartosz to jedne z popularniej­szych imion nadawanym chłopcom w tym roku - wynika z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Zamykają one pierwszą "dziesiątkę”  zestawienia. Wśród dziewczynek analogiczne miejsca zajmują: Wiktoria (8.), Hanna (9.) i Oliwia (10.).

Widoczny jest duży wzrost popularności imion Hanna i Wojciech, który nastąpił w ciągu ostatnich dziesięciu lat. W 2003 r. sklasyfikowane one były, odpowiednio, na 44. i 31. miejscu.

Od Wojciecha popularniej­szy­mi imionami są: Michał, a potem Antoni i Jan, który zajmuje piątą lokatę. W przypadku dziewczynek, kolejność prezentuje się następująco: Aleksandra jest siódma, przed nią jest Amelia, a Zofia jest piąta. Właśnie to imię jest coraz bardziej popularne.

Jeszcze dekadę temu na liście MSW zajmowało ono dopiero 33. lokatę. Stopniowo rośnie też popularność Amelii - w ciągu dekady imię to podskoczyło z 18. na 6. miejsce.

Tuż za podium lokują się Zuzanna i Szymon, które od lat utrzymują się w czołówce imion najczęściej nadawanych dzieciom urodzonym nad Wisłą.

Na trzecim miejscu znajdują się natomiast Filip i Maja.

Ich popularność znacząco wzrosła w ciągu ostatniej dekady. W 2003 r. Filip był na 13. miejscu, a Maja zanotowała skok z 24. pozycji.

To i tak mało znaczący wyczyn w porównaniu z Leną. Jeszcze dziesięć lat temu tego imienia próżno było szukać w pierwszej "50.” rankingu MSW, a dziś jest już drugie! Jeśli chodzi o chłopców, to tę lokatę zajmuje Kacper.

A najczęściej nadawanymi imionami 2013 r. są Julia i Jakub. 

Liderują nie tylko na oficjalnej liście ministerstwa, ale też w wielu poszczególnych polskich miastach, jak np. Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, czy Toruń.

A Wy drodzy rodzice jakie imię dla dziecka wybieracie?

Źródło: http://www.sfora.pl/Najpopularniejsze-imiona-w-Polsce-Wielki-ranking-s58399

    Partnerzy