Pierwsza pomoc niemowlakowi

Podczas zajęć w Szkole Rodzenia, rodzice często pytają, jak udzielić pierwszej pomocy noworodkowi i niemowlęciu w sytuacji zagrażającej życiu takiej, jak zadławienie, czy bezdech.

W odpowiedzi na Państwa potrzeby proponujemy warsztat w całości dotyczący udzielania pierwszej pomocy dziecku, na który zapraszamy wszystkich zajmujących się na co dzień niemowlętami i małymi dziećmi: rodziców, dziadków, nianie i opiekunki, a także osoby oczekujące narodzin dziecka.

 

(Dla uczestników kursu Szkoły Rodzenia DzieciOK specjalna cena!!!)

 

Zapraszamy!

Program warsztatu "Bezpieczne Dziecko" obejmuje:

 • Bezpieczeństwo przy udzielaniu pierwszej pomocy. Opanowanie strachu podczas niesienia pomocy.
 • Stany zagrożenia życia u noworodków i małych dzieci. Łańcuch przeżycia.
 • Etapy udzielania pierwszej pomocy, resuscytacja dziecka.
 • Wzywanie pomocy, numery ratunkowe, numer 112. Co to jest ICE?
 • Pierwsza pomoc przy zatrzymaniu oddechu i krążenia
 • Zakrztuszenia, zatrucia, omdlenia, oparzenia, porażenia prądem, krwotoki, amputacje, zmiażdżenia, urazy kostno-stawowe – teoria i ćwiczenia

Zajęcia są połączeniem wykładu i ćwiczeń na profesjonalnym manekinie. Kurs trwa 2h zegarowe. Świadectwo ukończenia kursu. 

Warsztat prowadzony jest przez dyplomowanego ratownika medycznego, wykładowcę UM w Poznaniu.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (już tylko 5 par) prosimy o rezerwację za pomocą formularza kontaktowego na stronie:

Kontakt lub pod numerem telefonu: 600-912-769 info@dzieciok.pl

 • Magda2015-01-27 14:48
  Zgadzam się z poniższymi wypowiedziami. Brawa dla ratownika, który dokładnie wszystko opisał, a później dał każdemu możliwość przećwiczenia na fantomach, poprawiając błędy. Wiedza przydatna. Każdy powinien wziąć udział w takim szkoleniu. Polecam!
 • Martaa2015-01-26 21:40
  Naprawdę warto skorzystać z kursu. Niezbędna wiedza przekazana profesjonalnie i w bardzo zrozumiały sposób. Ćwiczenia praktyczne pozwalają utrwalić wiedzę:) Polecam!
 • Monika2015-01-26 10:25
  Kurs rewelacyjny! Wiedza w pigułce, profesjonalny i doświadczony prowadzący, miła atmosfera... Mam nadzieję, że zdobytej wiedzy nigdy nie będę musiała wykorzystać, ale jeżeli zajdzie taka konieczność, to chyba będę o wiele bardziej spokojna. POLECAM! :)
 • Elżbieta2014-12-12 21:26
  Kurs godny polecenia! Profesjonalne podejście do tematu! Atmosfera przyjemna, informacje przekazywane zrozumiale dla laików! Polecam każdemu! ;)
 • Magda2014-12-03 21:30
  Cóż rzec mogę skoro moi przedmówcy powiedzieli chyba wszystko. Mogę jedynie powtórzyć za nimi:
  - miła atmosfera,
  - profesjonalizm,
  - przekazywanie informacji w sposób łatwy i przyjemny, a jednocześnie zapadający w pamięć,
  - teoria połączona z praktyką,
  - wysoka kultura osobista prowadzącego połączona z poczuciem humoru (mieszanka wybuchowa:)).

  Polecam gorąco. Polecam szczerze. Polecam z przekonaniem,

  Mama
 • Monika2014-11-28 14:37
  Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z udziału w tych zajęciach. Prowadzący kurs I pomocy, w sposób jasny i rzetelny, a przy tym bardzo przystępny, przekazał nam wiedzę, dzięki której czujemy się spokojniejsi i w razie "W" wiemy jak postępować. Polecamy:}
 • Małgorzata2014-11-28 14:04
  kurs pierwszej pomocy dla maluchów bardzo sensowny, praktyczne ćwiczenia i przykłady a nie jakieś suche fakty, prowadzący potrafił doskonale przekazać wiedzę. Polecamy
 • Sylwia O2014-11-28 08:07
  Gorąco polecam! Pełen profesjonalizm, luźna atmosfera, przykłady z życia wzięte, rewelacyjny prowadzący - nie ma się nad czym zastanawiać, zwłaszcza że dzięki tym zajęciom będziecie potrafili udzielić pomocy swojemu maluszkowi jak i osobie dorosłej.
 • Marcin2014-09-03 20:07
  Takie zajęcia warto powtarzać co najmniej raz na rok. Bardzo rzeczowe przykłady i prowadzący. Polecam z całą odpowiedzialnością.

Partnerzy