Porady prawne

Kiedy pierwsze WOW i radość związana z zajściem w ciążę zostają przesłonięte pytaniem:

CO DALEJ Z MOJĄ PRACĄ?

warto ze spokojem zastanowić się, jak wszystko zorganizować. Sporo czasu i energii kosztuje przygotowanie odpowiednich wniosków o becikowe, urlop macierzyński czy wychowawczy. Nasuwa się wówczas wiele pytań, np. w jakim czasie należy złożyć dokumenty? jak i kiedy powiadomić pracodawcę o chęci przedłużenia pobytu z dzieckiem w domu? czy będąc na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim czy wychowawczym można jednocześnie pracować? A jeśli tak, to czy to uprawnienie dotyczy jedynie obecnego pracodawcy czy innego również?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, kto, kiedy i na jakich warunkach może skorzystać z urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego, czy wychowawczego, jak wypełnić wniosek o becikowe, zapraszamy do skorzystania z porady radcy prawnego.

Specjalna oferta dla kursantów Szkoły Rodzenia Dzieciok. A już niedługo zaprosimy Państwa na warsztaty „ Mama wraca do pracy, czyli jak pogodzić życie rodzinne i zawodowe”.

 

Anna Przygocka - radca prawny, wpisana na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.
Prowadzi Kancelarię kancelaria-przygocka.pl, która oferuje kompleksową pomoc prawną dla osób fizycznych, a także podmiotów prawa handlowego. Kancelaria specjalizuje się m.in. w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, którym towarzyszy od etapu zakładania działalności, poprzez ich rozwój i prowadzone inwestycje.

    Partnerzy