O Szkole Rodzenia DzieciOK

Położna DzieciOK.pl

POZNAJ NASZE POŁOŻNE

Z pasji rodzi się profesjonalizmy, dlatego poznaj zespół położnych Bezpłatnej Szkoły Rodzenia DzieciOK

MARTA LAMBRYCZAK
MARTA LAMBRYCZAKPołożna środowiskowa
Doświadczenie idzie w parze z praktyką wyniesioną z pracy w szpitalu oraz prowadzonych kursów dla rodziców. Laureatka konkursu „Położna na medal” dbająca o ciągły rozwój. Prywatnie mam dwójki dzieci.
NIKOLA ZAJĄCZKOWSKA
NIKOLA ZAJĄCZKOWSKAPołożna
Swoją doswiadczenie zawodowe zdobywa pracując w szpitalu miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

Czy Szkoła Rodzenia Jest Mi Potrzebna?

Szkoła Rodzenia jest kursem dokształcającym, przygotowującym do porodu i macierzyństwa. Nie tak rzadko słyszy się głosy, że szkoła rodzenia jest nikomu niepotrzebna – przecież kobiety rodziły i nikt ich tego nie uczył, tak samo jak nie uczono ich bycia matkami i żonami – Nie jest to prawda.

Postęp cywilizacyjny, zmiana modelu rodziny, tzw. kariera zawodowa kobiet powodują, że kobieta nierzadko ma pierwszy kontakt z dzieckiem dopiero wtedy, gdy jest to jej dziecko.

Czego mogę nauczyć się
w szkole rodzenia?

Szkoła rodzenia stara się pomagać w przygotowaniu psychicznym i fizycznym do porodu oraz rodzicielstwa poprzez:

• Przekazanie wiedzy o przebiegu ciąży, porodu i połogu,

• Uwrażliwia rodziców na pogłębienie kontaktu z dzieckiem w wewnątrzmacicznej fazie jego życia,

• Prowadzi promocje naturalnego karmienia noworodka i niemowlęcia,

• Przygotowuje do pielęgnacji i opieki nad noworodkiem i niemowlęciem,

• Przekazuje wiedzę nt. trudności emocjonalnych po porodzie,

• Mówi o roli ojca w czasie ciąży, porodu i po porodzie.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach Szkoły Rodzenia DzieciOK:

• Możliwość lepszego przygotowania i nabycia niezbędnych umiejętności potrzebnych w czasie porodu,

• Większa szansa na wspólny poród (można się przekonać, że w czasie porodu warto być razem),

• Większa świadomość i lepsze zrozumienie tego, co się dzieje na sali porodowej i po porodzie,

• Możliwość podzielenia się swoimi przeżyciami i doświadczeniami z innymi kobietami w ciąży, a także z położnymi prowadzącymi zajęcia,

• Możliwość odwiedzania sal porodowych i oddziału położniczego,

• Zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie karmienia piersią i opieki nad dzieckiem,

• Zapewnienie sobie pomocy i wsparcia w zakresie karmienia piersią u prowadzących zajęcia,

• Spotkanie po porodzie w celu macierzyńskich i ojcowskich doświadczeń oraz ,,pochwalenie się ” maluchem.

Healthy Patients
Specialized Doctors
Unique Departments
National Awards

Skontaktuj Się  Z Nami

Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu przez poniższy formularz.

Dla celów realizacji usług medycznych akceptuję możliwość kontaktu personelu Szkoły Rodzenia.